Nowoczesne meble na wymiar a system otwierania drzwi

Nowoczesne meble zyskują na popularności, a to za sprawą wygodnego użytkowania bądź walorów estetycznych. Uważa się, że wybór akcesoriów jest prostym wyborem, a jednak trudno zdecydować się na najlepsze rozwiązanie w naszej kuchni.Warto się zastanowić jakim budżetem dysponujemy, bo rynek lansuje szeroki wachlarz cenowy  i duże bogactwo akcesoriów.

W szafkach wiszących należy rozważyć rodzaj otwierania drzwi -klasycznie czy podnoszone do góry. W drzwiach klasycznych stosuje się zawiasy standardowe lub z cichym domykiem. Dużym powodzeniem cieszą się drzwi podnoszone do góry.

Ten system otwierania umożliwia dostęp do całej przestrzeni mebla i bezkolizyjną pracę na blacie kuchennym. W ofercie producentów znajdziemy kilka systemów np. podnośniki gazowe,system drzwi łamano–uchylny oraz mechanizm unoszący równolegle korpus szafki, wysuwając drzwiczki do góry. W szafkach dolnych, starajmy się wyeliminować, półki na korzyść szuflad, koszy typu cargo czy magic-corner.

Dzięki temu zyskujemy więcej przestrzeni. Wszystko co do tej pory, było ukryte na półce z tyłu,  jest od razu widoczne i dostępne. Nie musimy na kolanach zaglądać w głąb szafek aby odnaleźć potrzebny produkt czy sprzęt kuchenny. Jeśli w projekcie kuchni trzeba będzie zastosować szafki narożne warto pokusić się o zakup magic – corner. System wyposażony jest w cztery kosze wysuwane w tak zwanych dwóch etapach i mamy całą zawartość szafki pod ręką.

Ciekawym rozwiązaniem są carga wąskie z dwoma półkami,- to produkt przeznaczony do przechowywania  butelek lub pojemników, carga występują  również w wersji  wysokiej gdzie, możemy regulować wysokość koszy w dowolni sposób.

W dobie dbałości o środowisko przywiązujemy większą uwagę do segregacji śmieci, przykładem ciekawego organizatora jest szuflada z pojemnikami na odpady co ułatwia codzienne  użytkowanie, a jednocześnie pozwala na przechowywanie ściereczek i detergentów. Rodzai takich koszy jest naprawdę dużo, sprawia to, że każdy może znaleźć coś dla siebie pod kątem użyteczności i budżetu.

Projektując szafki  kuchenne, starajmy się optymalnie wykorzystać przestrzeń w meblach. Realizując zamówienie z Pawex2, stworzymy dla Ciebie wizualizacje, która lepiej pokaże przyszłą aranżacje.