Garderoba na wymiar, jak zaplanować?

Szafy i garderoby to ważny element w naszym domu by funkcjonował ład i porządek. W odróżnieniu od szafy garderoba na wymiar daje duże możliwości w optymalnym zorganizowaniu przestrzeni użytkowej. Perfekcyjne zaplanowanie umożliwia przechowywanie w jednym pomieszczeniu różnorodnej odzieży oraz dodatkowego sprzętu typu: żelazka, deski do prasowania czy odkurzacza.

Przy projektowaniu warto idealnie  wykorzystać pomieszczenie montując zabudowę do sufitu. Górną półkę  wykorzystujemy na rzeczy mniej użytkowe z których korzystamy rzadko np: torby, koce, lub kartony zapełnione odzieżą sezonową . Półki, wieszaki, szuflady zaplanujmy tak abyśmy mogli swobodnie przeglądać naszą odzież, pozytywnym rozwiązaniem w garderobie są drążki wieszakowe, które umożliwią łatwy przegląd. Bluzki, koszule czy spodnie nie będą wymagać prasowania co jest dodatkowym atutem, półki pozostawmy na swetry, pulowery, torebki, buty itp. nie zapomnijmy o drążku na długie rzeczy zawsze posiadamy dłuższe płaszcze, kurtki, sukienki one muszą mieć swoje miejsce.

W przypadku mocowania drążka  powyżej wysokości 200 cm od podłogi można zastosować tzn. Pantograf to urządzenie umożliwiające dostęp do wysoko umieszczonych ubrań, poprzez opuszczenie drążka na wysokość swobodnego dostępu  (bez konieczności używania drabiny, krzesła itp.)

Garderoba na wymiar to nie tylko półki czy drążki wieszakowe , rynek proponuje wiele akcesoriów które można zastosować w garderobie to bogaty wybór ażurowych koszy, wysuwanych wieszaków na  krawaty, spodnie. Oczywiście nie można zapomnieć o różnorodnym i  szerokim zastosowaniu szuflad nie tylko do przechowywania bielizny czy pościeli ale również uporządkowanej  biżuterii, krawatów czy pasków. Jeśli pomieszczenie nie jest za duże, nie projektujemy głębokich półek czy szuflad, ograniczą Waszą przestrzeń do swobodnych ruchów przy przebieraniu minimalna odległość to 90 ~100 cm.

Końcowym etapem garderoby jest jej zamknięcie jeśli dzielimy pomieszczenie na część garderobianą / zazwyczaj montuje się  drzwi przesuwne które nie zajmują dodatkowej przestrzeni można też zastosować drzwi uchylne ten rodzaj drzwi potrzebuje dodatkowego miejsca na otwieranie co stosuje się zdecydowanie rzadziej. I przypominamy meble na wymiar nie mają ograniczeń.

Zapraszamy również do naszego fanpage, na którym pokazujemy najświeższe realizacje mebli na wymiar.